hokejové rekordy - titulka

Hokejové rekordy - týchto 6 asi nepoznáte

Pravidelne, rok čo rok si v máji k televíznym obrazovkám sadajú státisíce Slovákov, aby sa pozreli na to, ako sa nášmu mužstvu zadarí na hokejových majstrovstvách sveta. Výsledky bokom, pravidelne sme svedkami napínavých zápasov medzi štátmi, od základných skupín až po finálové vyvrcholenie. A čo taká NHL, prípadne KHL? Hokejový fanúšik sa skrátka má po celý rok na čo tešiť a keď to na ľade naozaj iskrí, tak padne aj zopár rekordov. Toto sú hokejové rekordy, ktoré asi nepoznáte.

Hokejové rekordy zo sveta aj od nás:

• Najvyšší počet gólov (a zároveň najvyššie víťazstvo) na medzištátnej úrovni u mužov padlo v zápase, v ktorom Austrália rozdrvila Nový Zéland v pomere 58:0 (rok 1987). V kategórii žien nás krásne reprezentujú naše hokejistky, ktoré v roku 2008 poslali domov Bulharky s debaklom 82:0.
  • Gerry Cheevers, brankár NHL tímu Boston Bruins podržal svoje mužstvo, ktoré s ním v bráne v roku 1972 neprehralo 32 zápasov za sebou. Tento rekord ostáva dodnes neprekonaný.

hokejové rekordy - súboj

• pri gólmanoch ešte ostaneme, najviac bodov brankára v zápase si pripísal Jeff Reese z Calgary Flames a to konkrétne tri (všetky za asistencie v zápase proti San Jose Sharks).
  • Rekordy nebývajú len úctyhodné, niektoré povesť skôr pošramotia. Napríklad zápis krídelníka tímu Boston Bruins Chrisa Nilana. Ten si za svoju kariéru pripísal viac než 3 000 trestných minút, čo je v jeho prípade rekordných 4,42 minút priemerne na zápas. Ďalšie smutné prvenstvo drží v štatistike individuálnych trestov v jednom zápase. V roku 1991 oslabil svoj tím v súboji mužstvom Hartford Whalers až desaťkrát.

hokejové rekordy - rozhodca

• "Zlých chlapcov" máme aj v našej extralige. V sezóne 2007/08 si Miroslav Lažo nazbieral až 315 trestných minút, čo je dodnes neprekonaný ligový rekord. Okrem iného bol päť sezón po sebe najvylučovanejším hráčom extraligy.
  • Akýmsi Wayneom Gretzkym našej extraligy je legendárny Žigo Pálffy. V sezóne 2008/09 nazbieral v 70 zápasoch rekordných 136 bodov. V tej istej sezóne skóroval 64-krát, čo je ďalšie prvenstvo. Z nich bolo 14 víťazných a 9 v oslabení - opäť obdivuhodné štatistiky.